Remont warszawskiej bez opóźnień! 👏👏👏 - żart 😋

Krótka historia pewnego remontu

Jak wszystko w Łomiankach tak i remont Warszawskiej został wykonany zgodnie z deklaracjami :slight_smile:

A utrudnienia i ograniczenie ruchu trwało do początku grudnia zgodnie z planem :thinking: :

Urzędnicy zapomnieli, że jeszcze 22 sierpnia mówili nam nam że tymczasowa organizacja ruchu planowana jest do 15 września :stuck_out_tongue:

A zgodnie z zasadami naszej Łomiankowskiej matematyki, 2 listopada Piotr Rusiecki informuje o 8 dniowym opóźnieniu i nowym planie: Roboty na samej drodze miały być zakończone do 31.10 a warstwa ścieralna wstępnie na 6.11 do max 10.11.

Ciekawe co na to dokumenty które podrzucił jeden z mieszkańców:

A na koniec taka ciekawostka, jakby wykonawca faktycznie zmieścił się założonym czasie i do tego przesunięto by prace o 2 tygodnie wcześniej — z 10 lipca na koniec czerwca — to cały remont faktycznie remont odbyłby się w wakacje kiedy ruch jest najmniejszy.

Tymczasem zasugerowano nam, że remont zostanie wykonany w 2 miesiące, podczas gdy trwał prawie 5 miesięcy. Do tego z każdym opóźnieniem wciskano nam więcej kitu.

I teraz niech każdy z nas zastanowi się czy urzędnicy są tępi i nie potrafią — po latach ćwiczeń — zaplanować inwestycji tak by nie rozciągnąć harmonogramu z 2 do 5 miesięcy? Czy kłamali wiedząc że to się nie może udać.

Tak czy inaczej burmistrzowie Rusiecki i Dąbrowski zamiast premii mogliby w ramach skruchy zrezygnować z części 400 tysięcy złotych tegorocznego wynagrodzenia.

Czy tylko ja czuję się nabity w butelkę takim informowaniem o sprawie?

1 polubienie

Zarząd Dróg Powiatowych 27 czerwca wysłał naszemu burmistrzowi 3 stronicową listę nieprawidłowości w wykonaniu remontu ulicy Warszawskiej.

Czy to znaczy, że remont jeszcze trwa :wink:

To jak nieudolnie prowadzone są tak kluczowe inwestycje to jeden z dla których warto wymienić burmistrza na nowego.

PUNB przesłał także podobne wezwanie do UMIG Łomianki w sprawie nieprawidłowości w wykonaniu przebudowy ulicy Podleśnej na potrzeby marketu Netto. Minął termin usunięcia braków, niedoróbek i niezgodności realizacji z planami przedstawionymi Starostwu przez gminę.

Ci robi nasz urząd? Zamiast poprawić ulicę, wdaje się kolejny rok w przepychanki listowne ze Starostwem. Skończy się jak zwykle. Będzie na urząd nałożona kara, którą się zapłaci z pieniędzy podatników.