Opłaty za reklamy wyborcze KWW Tomasza Dąbrowskiego

25 października wystąpiłem do UMIG o udzielenie informacji publicznej:

  1. Jaką kwotę za tzw. zajęcia pasa drogowego uiścił KWW Tomasza Dąbrowskiego do Urzędu Miejskiego w Łomiankach

  2. Wszelkie dokumenty dotyczące rozliczeń i zawarcia umów dotyczących opłat wskazanych powyżej.

W odpowiedzi dostałem informację, że nie było żadnych opłat.

To dziwne bo samochody KWW TD stały w wielu miejscach:

I budowane były konstrukcje reklamowe :wink:

image

Otóż pan Tomasz Dąbrowski kandydat nie wie czy zapłacił sobie jako burmistrzowi za reklamy wyborcze. Reklamy, które według zeznań świadków były prezentowane za pomocą mienia komunalnego w posiadaniu np. gminnej spółki ZWIK.

Na koniec urzędowania burmistrza Tomasza Dąbrowskiego dostałem zabawny prezent doskonale podsumowujący sposób traktowania osoby wnioskujące o informację publiczną. Uchylanie się od odpowiedzi i kombinowanie, jak tu spełnić obowiązku bez przekazania informacji, o które obywatel prosi. O dziwo tym razem nie można zarzucić opieszałości :slight_smile: , a niektórzy sugerowali mi, że odpowiedź na wniosek uzyskam już od nowej pani burmistrz — niedowiarki :wink: .

Jak urzędnikowi nie jest wygodnie udzielić odpowiedzi to się zasłania niewiedzą. Tylko w tym wypadku wyszło śmiesznie, bo władzę nad wszystkimi stronami postępowania posiada jedna i ta sama osoba, pan Tomasz Henryk Dąbrowski.

Ale, ale! Co jeszcze ciekawsze — jeśli się chwytać sformułowań — to burmistrz nie zaprzecza, że wykorzystał mienie komunalne. Możemy mieć pewność, że mienie będące we władaniu urzędu było wykorzystane bezpłatnie. A szkoda, bo pieniądze z reklam na pewno przydałyby się na pokrycie przyznawanych na ostatnią chwilę świadczeń dla pracowników uciekających z urzędu :frowning: