Zmniany w ustawie o samorzadach

Przekazuję poniżej prośbę od Fundacji Batorego. Może juz czas na zmiany w ustawie o samorządach.

W związku z zapowiedzią Pani Premier Ewy Kopacz, że z okazji 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów samorządowych, Sejm przygotuje zmiany, które ułatwią mieszkańcom angażowanie się w procesy decyzyjne w swoich miejscowościach. Fundacja Batorego przygotowała postulaty zmian, których wprowadzenie ułatwi mieszkańcom angażowanie się w sprawy ich miejscowości oraz wzmocni rolę radnych.

Postulaty zostaną w najbliższym czasie przekazane Pani Premier Ewie Kopacz oraz do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Kancelarii Prezydenta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z postulatami i do ich podpisania. Jesteśmy przekonani, że w dyskusji o potrzebnych zmianach w systemie samorządowym nie powinno zabraknąć głosu środowisk obywatelskich. To może być nasza wspólna inicjatywa.

LINK DO POSTULATÓW: http://www.maszglos.pl/2015/04/demokratyzacja-samorzadu-postulaty/

Jeśli Twoja organizacja popiera powyższe postulaty dotyczące demokratyzacji samorządu - wypełnijcie FORMULARZ https://docs.google.com/forms/d/1B9D8w8mtfDQu-hqRVi_YWfn9iJqPo0a_4lHuMIMlG7o/viewform

pozdrawiam, Magdalena Pieczyńska