Zaproszenie do akcji Masz Głos, Masz Wybór

Czy próbujemy swoich sił w kolejnej edycji programu fundacji Batorego?

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Katarzyna Rakowska krakowska@batory.org.pl
Data: 16 marca 2015 14:21
Temat: Zaproszenie do akcji Masz Głos, Masz Wybór
Do: maszglos@batory.org.pl

Drodzy uczestnicy, Drogie uczestniczki,

Dziękujemy za udział w akcji Masz Głos, Masz Wybór w 2014 r.

Już po raz kolejny zapraszamy Was do wspólnego działania. Na co dzień jesteście aktywni w swoich gminach i macie na nie wpływ. Dzięki Wam mieszkańcy dowiadują się, że mają głos w ważnych sprawach.

W ramach akcji Masz Głos, Masz Wybór po raz kolejny pomożemy Wam zrealizować pomysły na zmianę Waszych miejscowości. Pomożemy przekonać władze, by informowały i konsultowały swoje działania z mieszkańcami. Pokażemy, jak wprowadzić budżet obywatelski i przeznaczyć go na projekty naprawdę przydatne lokalnej społeczności. Podpowiemy, jak zrealizować inicjatywę lokalną dzięki swojej pracy lub środkom pozyskanym od gminy. Wspólnie zadbajmy o nasze otoczenie – parki, place zabaw, boiska. Zmieniajmy na lepsze biblioteki, domy kultury i ośrodki sportu.

W tym roku przygotowaliśmy dla Was 5 ścieżek działania:

Wejdźcie na stronę internetową www.maszglos.pl i do 12 kwietnia wybierzcie interesujące was działania. Nasi koordynatorzy skontaktują się z Wami.

Podobnie, jak w latach poprzednich, udział w akcji jest nieodpłatny, a uczestnicy otrzymają pomoc Fundacji im. Stefana Batorego. Będziecie mogli wziąć udział w dwóch szkoleniach ogólnopolskich i szkoleniach regionalnych, które zostaną poprowadzone przez ekspertów z Centrum OPUS, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia i Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. Eksperci będą również wspierać Was na co dzień. Możecie liczyć na mailowe i telefoniczne porady, a nawet wizyty w Waszych gminach. W tym roku macie również możliwość uzyskania minigrantu w wysokości 500 zł oraz szansę na otrzymanie nagrody SuperSamorząd, którą wręczamy co roku za najskuteczniejsze działania.

Zapraszamy!

Pozdrawiam Katarzyna Rakowska

– tel. 22 536 02 31
krakowska@batory.org.pl
Masz Głos, Masz Wybór
www.maszglos.pl
www.glosuj.org.pl

Fundacja im. Stefana Batorego
www.batory.org.pl

---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
Od: Biuro Masz Głos biuro@maszglos.pl
Data: 9 kwietnia 2015 12:16
Temat: Nabór do akcji Masz Głos, Masz Wybór - tylko do 12 kwietnia
Do: "maszglos@batory.org.pl" maszglos@batory.org.pl

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że tylko do 12 kwietnia trwa nabór do akcji Masz Głos, Masz Wybór.

Do akcji zapraszamy organizacje pozarządowe, grupy mieszkanek i mieszkańców, biblioteki, szkoły, domy kultury oraz lokalne media we współpracy z władzami samorządowymi. Zachęcamy do wspólnych działań na rzecz swoich lokalnych społeczności.

Masz Głos, Masz Wybór to ogólnopolska akcja angażująca obywateli oraz władze do dialogu i współpracy, ponad podziałami i sympatiami politycznymi. Przypominamy, że mieszkańcy mają głos, nie tylko podczas wyborów. Pokazujemy, jakimi sposobami mogą wpływać na decyzje władz i kształtować najbliższe otoczenie.

Co daje udział w akcji?

  • Okazję do zmiany swojej gminy na lepsze.
  • Szansę na poznanie ludzi z całej Polski, którzy działają na rzecz swoich miejscowości.
  • Możliwość wzięcia udziału w szkoleniach, na których można poznać swoje prawa, uzyskać wiedzę, jak zmieniać okolicę i jak nagłaśniać działania.
  • Wsparcie od ekspertów, w tym specjalistów od prawa i kontaktów z mediami.
  • Ciągły kontakt z doświadczonym koordynatorem lub koordynatorką, którzy będą wspierają uczestników w codziennej pracy i kontaktach z urzędami.
  • Możliwość uzyskania minigrantu w wysokości 500 zł.
  • Prawo do używania loga akcji Masz Głos, Masz Wybór.
  • Szansę na otrzymanie nagrody Super Samorząd, którą wręczamy co roku za najskuteczniejsze działania.

Podobnie, jak w latach poprzednich, udział w akcji jest nieodpłatny, a uczestnicy i uczestniczki otrzymają pomoc Fundacji im. Stefana Batorego. Mają Państwo szansę wziąć udział w dwóch szkoleniach ogólnopolskich i szkoleniach regionalnych, które zostaną poprowadzone przez ekspertów i ekspertki z Centrum OPUS, Pracowni Zrównoważonego Rozwoju, Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia i Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides. Eksperci i ekspertki będą również wspierać Państwa na co dzień poprzez e-mail i telefoniczne porady, a także wizyty w gminach.

Aby dołączyć do akcji należy zarejestrować się na stronie: www.maszglos.pl.

Zapraszamy!

Pozdrawiam, Katarzyna Rakowska