Wnioski z art. 241 KPA

@anon15120247, czy masz może jakieś doświadczenie w pisaniu wniosków na podstawie art. 241 kpa? Czy wiesz co zrobić by na taki wniosek uzyskać przynajmniej odpowiedź?

@pawel_sielczak czy próbowałeś korzystać z takiej ścieżki u siebie w gminie?

Tak, pisałem takie wnioski. Tu chodzi o porównanie stanu postulowanego ze stanem faktycznym, zwróceniem uwagi Władzy na jakieś problemy maluczkich, które powinny zostać zauważone. Ogólnie nie ma możliwości egzekwowania ich realizacji, chodzi bardziej o sygnalizację problemu. Jak się taki wniosek napisze to ew. kopanie się z koniem może być w przypadku gdy Urząd w ogóle nie odpowie, albo nie zrobi tego w terminie. Zakres realizacji wniosku jest dowolny - mogą odpisać że nie ma tego problemu, więc nic nie zrobią i w sumie nie można w żaden sposób próbować udowadniać czy jest inaczej bo całe quasipostępowanie się kończy.

Czyli muszą przynajmniej odpowiedzieć? Bo głównie o to mi chodzi. Wiem, że to ten tryb nie ma zębów, ale przynajmniej muszą na piśmie odnieść się do wskazanego problemu, a to już coś bo można to później “przypomnieć:wink:

Tak właśnie jest. Gdy nie odpowiedzą, to łamią przepisy. A gdy odpowiedzą, to wiemy co dalej; - albo nadal dopytujemy, jeżeli odpowiedź była typu “trutututu…”

1 polubienie