Witaj na naszym forum

Witaj, tutaj w atmosferze współpracy i konstruktywnej krytyki próbujemy kształtować nasze miasto.

Prosimy przywitaj się, napisz kilka słów o sobie w tym wątku, a następnie uzupełnij swój profil klikając na obrazek w prawym górnym rogu :slight_smile:

Dlaczego kolejne forum?

Mamy w Łomiankach tyle stron i forów, że kolejne wydaje się nie potrzebne. Jednak każde z istniejących miejsc ma swoje istotne wady, na forum gazety jest anonimowe obrzucanie się błotem, Facebook nie pozwala skupić się na dyskusji, a pozostałe miejsca nie wspierają np. śledzenia dyskusji przez email.

To forum ma wiele ciekawych możliwości (tak, będzie jeszcze po polsku, dajcie mi chwilę :wink:) które powodują że nie musimy tutaj nigdy zaglądać by sprawdzić co się dzieje, ciekawe informacje dotrą do nas na pocztę elektroniczną, możemy odpowiedzieć przy pomocy poczty lub korzystać z nowoczesnego interfejsu

Dla wszystkich

To forum jest dla wszystkich, każdy może nam pomóc budować naszą rzeczywistość, nawet jeśli nie należy do żadnej organizacji może tutaj podrzucać pomysły lub krytykować mało sensowne rozwiązania.

Prawdziwe osoby

Na tym forum nie jesteśmy anonimowi, chcemy by każdy z nas był odpowiedzialny za swoje wpisy i nie mógł ukrywać się za nic nie znaczącą nazwą. Prosimy o podanie prawdziwego imienia i nazwiska w swoim profilu.

Wymagamy zaproszenia

Forum jest dla wszystkich, ale chcemy by każdy z piszących robił to odpowiedzialnie i byśmy się sami pilnowali, dlatego prosimy by każdy przed rejestracją otrzymał zaproszenie od istniejącego członka forum.

Dzięki temu zachowamy łańcuch zaufania, a osoba zapraszająca powinna się czuć odpowiedzialna za zachowania osoby zapraszanej.

Jeśli nie masz tutaj żadnych znajomych poproś o dodanie do forum tutaj

Z myślą o Łomiankach

Wszystkim nam zależy byśmy mieszkali w jak najlepiej zorganizowanym mieście, wbrew pozorom każdy z nas ma ogromny wpływ na to jak to miasto wygląda. Tutaj możemy dodatkowo połączyć siły, wspierać dobre rozwiązania i wskazywać to co warto poprawiać.

Politycy i urzędnicy reprezentują swój urząd

Oczekujemy że jeśli urzędnik coś tutaj napisze to jest to opinia czy zdanie urzędu który reprezentują, nie chcemy pustych słów, polityki i wykręcania kota ogonem. Nasze rozmowy tutaj traktujemy jak rozmowy w gabinecie.

To wymaganie jest ceną za dostęp do nas i za czas jaki poświęcamy na czytanie ich wypowiedzi.

Działamy konstruktywnie

Jest wiele miejsc w internecie związanych z Łomiankami, wszędzie można dodać swoje 3 grosze, jednak uważamy że brakuje miejsca, które będzie pozwalało prowadzić dialog w sposób odpowiedzialny i konstruktywny. Tutaj:

  • Nie jesteśmy anonimowi — pisanie wymaga zaproszenia na forum i używania prawdziwego imienia i nazwiska.
  • Dyskusje są moderowane i zachowają wartość informacyjną na dłużej
  • Działamy celowo — nie zależy nam na zamulaniu, zależy nam by każdy mógł dodać coś od siebie jednak chcemy zawartość treści w dyskusji była wysoka, wodolejstwo zostawmy na fejsbuku czy na forum gazety.

Szanujemy oponentów i sąsiadów

Demokracja to taki ustrój gdzie większość decyduje, ale szanuje mniejszości.

Nie musimy się kochać, możemy się gruntownie nie zgadzać, jednak staramy się tutaj nie atakować osób tylko problemy.

Dziękujemy za lekturę tego przydługiego wpisu. Prosimy przywitaj się, napisz kilka słów o sobie w tym wątku, a następnie uzupełnij swój profil klikając na obrazek w prawym górnym rogu :slight_smile:

Cześć wszystkim, nazywam się Janusz Skonieczny i mieszkam w Łomiankach Dolnych.

Z zawodu jestem informatykiem. Działam — na tyle na ile mi pozwoli praca — w kilku stowarzyszeniach, głównie w „Pracownia Łomianki". Ostatnio próbuję poprawić w naszym mieście dostęp do informacji oraz wdrożyć budżet obywatelski.

Witam wszystkich,nazywam sie Magdalena Wójcicka mieszkam od urodzenia w Łomiankach Starych. Jestem na emeryturze, jestem członkiem stowarzyszenia " Pracownia Łomianki" działam spolecznie od ? śmieję się że od urodzenia, nie zgadzam sie z polityką informacyjną prowadzoną przez obecne władze w związku z tym postanowiłam że będę wystepowała z wnioskami o udzielenie informacji i zbierała dokumentację :smile: Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia.

1 polubienie

Witam, tu Iwona Bajek. Mieszkam w Łomiankach od kilku lat. Obecnie jestem członkiem zarządu osiedla Łomianki Górne. Na dzień dzisiejszy nie identyfikuję się jeszcze organizacyjnie. Jestem otwarta na pomysły i chętna do pomocy dla wszystkich, w miarę możliwości oczywiście.

2 polubienia

Witam wszystkich, nazywam się Jan Umiastowski. Od 30 lat jestem zwiążany z Łomiankami, do których pzreniosłem się z Żoliborza. Emeryt, interesujący się sprawami Łomianek. Od ok.10 lat uczestniczę w życiu gminy. Specjalność samochody, spólki, sprawy techniczne oraz ogrody (hobby). Posiadam aktualną wiedzę dotyczącą budowy S7, KMŁ, projektu studium.

2 polubienia

Dzień dobry, nazywam się Maciej Krogulec. Z Dąbrową Leśną jestem związany od …chyba 1965 roku, a mieszkam tu na stałe od 1992. Z Puszczą Kampinoską związany jestem od “zawsze”, za sprawą dziadka leśnika, m.in, autora książki “W ostępach podstołecznej puszczy”. Jestem członkiem Stowarzyszenia Ochrona Puszczy Kampinoskiej, współzałożycielem i przedstawicielem Stowarzyszenia Bielańska Inicjatywa Urbanistyczna, także Stowarzyszenia Ochrona przed Powodzią i Zagrożeniami Komunikacyjnymi oraz MKS “V” w Łomiankach.

Jestem inicjatorem powstania u zbiegu ulic Farysa i Pułkowj na Bielanach tablicy “Szanujmy Demokrację” w 20 rocznicę wolnych wyborów 1989r.; uczestniczyłem w inicjatywie upamiętnienia Ofiar Katyńskich, których rodziny obecnie mieszkają w Łomiankach (Kamień Katyński przy kościele w Łomiankach). W roku 1981 byłem współzałożycielem i współinicjatorem powstania Młodzieżowego Ruchu na rzecz Przeciwdziałania Narkomanii Monar.

Uczestniczę w dyskusji o trasie S7 prowadzonej z Wojewodą Mazowieckim i GDDKiA. Byłem przewodniczącym Rady Nadzorczej ZWiK w Łomiankach od jej powstania do początku 2007r - plany inwestycyjne wówczas przyjęte realizowane są dopiero teraz. Byłem też przewodniczącym Rady Nadzorczej KMŁ w okresie 03.2011 - 02.2012.

2 polubienia

Dzien dobry, nazywam się Kamila Urbańska. Od dwoch lat mieszkam w Łomiankach Dolnych. Jestem przedsiębiorczynią :). Od początku bardzo intensywnie uczestniczę w dzialaniach łomiankowskich organizacji pozarzadowych Nasze Łomianki, Pracownia Łomianki, Dialog. Obecnie jetem też koordynatorką w Radzie Organizacji Pozarządowych jaka zawiązała sie w Łomiankach. Stowarzyszenia te z sukcesem realizuja rożne projekty na rzecz mieszkanców naszej społecznośći pozyskując środki z roznych żródeł nie związanych z gminą.

1 polubienie

Dzień dobry, nazywam się Ewa Cieslińska i tak się składa, że własnie jutro wyprowadzam się z Łomianek ! Ale nadal pozostaję związana z Łomiankami - pracuje ciągle w Zespole Szkół w Dziekanowie Lesnym. Tak więc nie żegan sie, tylko mówię Do widzenia :smile:Ewa

witam :slight_smile: Jestem Krystyna i wprowadzam się do Łomianek w tym tygodniu

Witam na forum. Mieszkamy od 9 lat przy Al. Chopina z żoną i dziećmi. Urodziłem się w Puszczy Augustowskiej. Lubię las i śpiew ptaków. Z zainteresowaniem śledzę inicjatywy społeczne w sprawie działań dla dobra wspólnego. Nie lubię polityki. Przyznam, że jestem sceptyczny również do tego forum. Takie inicjatywy rodzą się pół roku przed wyborami i po wyborach giną. Tym niemniej mogę zaangażować się w działania dla dobra wspólnego.

Moja córka w tym roku będzie pierwszy raz brała udział w wyborach samorządowych. Chciałem jej wyjaśnić, jak działa samorząd.

Pozdrawiam, Marek Mitros

Wydzielono 4 posty tworząc nowy wątek: Praca na rzecz społeczności lokalnej mnie interesuje