W 15 minut do Warszawy

Czekam, co pani burmistrz będzie robić w sprawie obiecywanej w kampanii. W poniedziałek jadę do Warszawy godzinę. W inne dni tygodnia 30-40 minut, zależy o której godzinie wyjadę. Podobno W-wa nie chce, żeby za dużo samochodów wjechało rano na Wisłostradę, bo się zakorkuje. Zatem jest to walka interesów.

Jest problem, ponieważ zgodnie z przeprowadzoną na zlecenie Urzędu Gminy analizą - problemu nie ma… Trudno teraz będzie walczyć. IB

Czy władze w Łomiankach mogą sprawdzić, dlaczego sadzi się brzozy w pasie zieleni między pasami ul. Pułkowej ? Wysłałem wiadomość do ZDM z prośbą o wyjaśnienie. Skoro rozmawiamy o bus pasie, ta akcja wygląda na sabotaż !

Najlepiej zapytać pana Rusieckiego. Zaprzyjaźnił się z burmistrzem Młocin kiedy protestował przeciwko udrożnieniu Pułkowej dla Łomianek. Decyzja o nasadzeniach została podjęta w poprzedniej kadencji. IB

1 polubienie

Nie tylko brzozy, ale też świerki. Humorystyczne są Pani odpowiedzi. Przy tych brzozach stał bilboard z twarzą Pani burmistrz i napisem “w 15 minut do Warszawy”. Będę więc pytał obecną władze, co robi w tej sprawie. Poprzednia władza to już historia.

Panie Marku, źle Pan zrozumiał wypowiedź p. Burmistrz. Obiecała 15 minut do Warszawy, ale bus-pasem, a nie Pańskim samochodem. Do tego potrzebna jest S-7.

Przecież właśnie piszę o bus pasie. W poprzedniej wypowiedzi pytam, czemu sadzi się brzozy w pasie zieleni między jezdniami ul. Pułkowej. W odpowiedzi pani Iwona odsyła mnie do byłego wiceburmistrza Rusieckiego !?

Opóźnienie o 10 lat w budowie S7 zawdzięczamy protestującym z Chomiczówki i Dąbrowy.

Pana Marku, co Pan taki szybki - dopiero 4 dni urzędowania Pani Burmistrz. Czy to tak trudno zrozumieć ?

Nie mogę się dowiedzieć, dlaczego sadzą drzewa na Pułkowej. ZDM nie odpowiedział mi na maila.

Zawiadamiam, że od miasta Warszawy otrzymałem odpowiedź następującej treści.

Dzień dobry. Plan wprowadzenia nasadzeń przy ul. Pułkowej zrodził się pod koniec 2017 r. W ramach koordynacji w lutym 2018 r. odbyło się spotkanie przy udziale poszczególnych jednostek miejskich (m.in. BPMiT, ZDM, Tramwaje Warszawskie, BAiPP, SKZ, przy udziale Prezydenta Olszewskiego). Na spotkaniu nie otrzymaliśmy żadnych informacji dot. planów budowy buspasów oraz konieczności pozostawienia rezerwy drogowej. Nasadzenia drzew powstały w ramach projektów zazieleniania ulic realizowanych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy. O planach budowy buspasów dowiadywaliśmy się od mieszkańców lub z mediów społecznościowych po rozpoczęciu prac związanych z sadzeniem. Nie jest to zaplanowana akcja mająca na celu zablokowanie inwestycji.

Warszawa 19 115

1 polubienie

Zwracam się więc z prośbą do obecnych władz Łomianek, aby niezwłocznie zwróciły się do miasta Warszawy w sprawie modyfikacji planów tych nasadzeń. Chodzi o to, żeby pozostawić miejsce dla trzeciego pasa. Niech fachowcy to obliczą. Póki jest zima można drzewo przesadzić. Jak minie kilka lat będzie trudniej. Znajdą się ekolodzy, którzy będą bronić każdego drzewka.

Pozdrawiam, Marek Mitros

1 polubienie

@serzysko.jerzy czy monitorujesz temat? Czy można te drzewa jeszcze szybko przesunąć?

Januszu,

  • dzisiaj byliśmy na Warszawskiej Radzie Transportu Publicznego.

Jutro dalsze działania.

Detale do omówienia priv.

Pozdrawiam,

MMK

Dziękuję za odpowiedź. Przeczytałem protokół ze spotkania z samorządem Młocin. Przy okazji dowiedziałem się, że działa tam kolega Darek Kwiecień.

Czy można gdzieś przeczytać na temat pomysłów omawianych na tej radzie ? Jaką moc ma taka rada. Powiedzmy, że rada doradzi, żeby położyć szyny od metra Młociny do Auchan Łomianki i zbudować tam P+R. Jednak droga do realizacji jeszcze daleka.

Chciałem też powiedzieć, że można dojechać w 15 minut do Warszawy. Trzeba tylko wyjechać godzinę wcześniej ! Dzisiaj jechałem z synem na roraty i wyjechałem o 6:05 z domu. O 6:20 byłem w kościele na Bielanach. Można ? Można :grinning:

Można też pojechać do Dziwożony, tam się zaczynają Bielany :wink:

Żarty, żartami, ale jednak zależy nam na dojechaniu w 15 minut przynajmniej do Metra Młociny, w godzinach szczytu. 15 lat temu wyjeżdżałem z domu 6:55, a na 7:15 byłem na Świętokrzyskiej w centrum. Strach pomyśleć co będzie za 15 lat, jeśli też je prześpimy i do tego powstanie osiedle bloków na terenach Huty Warszawa.

Tak jak kraje prowadzą swoją politykę poza swoimi granicami także my w łomiankach musimy patrzeć poza swoje granice, potrzebujemy dyplomacji.

Czy oznacza to, że w gminie Łomianki powstanie departament d.s. kontaktów z Warszawą ?

Za 15 lat Łomianki będą częścią Warszawy.

Pozdrawiam, Marek

Chyba nie jest potrzebny specjalny departament. Musimy tylko pamiętać, że urzędnicy powinni dostrzegać problemy i okazje wynikające ze współpracy na pozostałych szczeblach samorządu.

Otrzymałem następującą odpowiedź (już drugą) od Zarządu Zieleni w Warszawie w sprawie sadzenia drzew przy Pułkowej w pasie zieleni między jezdniami.

1 polubienie