Sprawozdania finansowe ZWIK i KMŁ

Udało nam się dotrzeć do sprawozdań finansowych spółek należących do Łomianek. Jakby ktoś z was miał ochotę przekonać jak naprawdę sobie radzą nasze spółki i może wyciągnąć jakieś wnioski to zapraszam do lektury.

  1. Sprawozdania Finansowe ZWIK Łomianki
  2. Sprawozdania Finansowe KMŁ

Zapraszam to wrzucania znalezisk w tym wątku :slight_smile:

PS. A może znacie jakiegoś niezależnego biegłego rewidenta, który mógłby nam przełożyć te dokumenty na język polski? Zaproście go do tego wątku.

Brak jest jednak sprawozdań zarządu zawierającego równie istotne dane na temat działalności spólki. Dane bez których cżestotrudo ocenić całokasztalt dziłalności podmiotu. Równie ciekawe mogą być sprawozdania rady nadzorczej, o ile rada sporządza je samodzielnie. Czy mozna prosic o uzupełnienie tych podstawowych danych - sprawozdanie zarządu winno być jawne i rejestrowane w całości w KRS.

1 polubienie

Pan Bogdan Marcińczyk był tak miły, że udostępnił aktualne sprawozdania finansowe KMŁ. Przy okazji nie omieszkał nie zauważyć, że wcześniej wygrał ze mną w sądzie i tak naprawdę robi obywatelom łaskę udostępniając te dokumenty na wniosek o dostęp do informacji publicznych :stuck_out_tongue:

Tak czy inaczej dziękujemy, te informacje są tak czy inaczej jawne, a utrudnianie dostępu i odsyłanie do czytelni akt w KRS byłoby głupim rzucaniem kłód pod nogi :frowning:

https://drive.google.com/drive/folders/0BwKN5tZMRAwRU1FXblB1OXJfbHM

13 lipca dostałem sprawozdania finansowe ZWIK za lata 2013-2017, miłej lektury:

https://drive.google.com/drive/folders/0BwKN5tZMRAwRMXBWTGJVUEZ2Y00

W związku z nowelizacją ustawy o KRS wprowadzono obowiązek publikacji sprawozdań finansowych i innych dokumentów powiązanych online w systemie teleinformatycznym Ministra Sprawiedliwości - Portal Finansowy

Powyższe ułatwia prowadzenie działań strażniczych obserwatorom miejskim.

Powinno się jednak oprócz samego zbierania takich danych dokonywać ich analizy - tutaj nawet nie trzeba eksperta, wystarczy chwila wolnego czasu. :wink: A z tym jak wiadomo może być ciężko.