Skandal z naszym powietrzem

Wystarczy w mroźny wieczór przejść się po Łomiankach, by pozbyć się wszelkich złudzeń, co do wypowiedzi wiceburmistrza, że nie ma u nas problemu z jakością powietrza.


Ten temat jest powiązany ze źródłową dyskusją: http://dialoglomianki.pl/184-skandal-z-powietrzem-w-lomiankach.html

Wczoraj było tragicznie. Właściwie codziennie “zadymiacze” robią swoje. Zwykły kominek, jeżeli spala się w nim brzozę i dąb, nie jest problemem. Ale piece CO na węgiel kiepskiej jakości i właściwie na wszystko co się da spalić - to nas zadusza. Ale to nic nowego Witku. Jest kumulacja… Pozdrawiam, Maciej

Burmistrz i urząd miasta to jedno, ale warto popatrzeć na siebie. Każdy kto pali śmieciami i innym syfem jest za to odpowiedzialny…

Kto z Was wielcy obrońcy jeździ do pracy w zimę rowerem ? A nie samochodem lub innym środkiem komunikacji ? Rozumiem, że każdy z Was jest ewentualnie zaopatrzony w samochód elektryczny? Może zamiast narzekać na palenie węglem zrobicie zrzutkę dla potrzebujących na nowe piece lub ktoś z Was bezinteresownie kupi 3 tony dobrego jakościowo węgla? Do pomocy nigdy nikt się nie znajdzie, ale narzekających zawsze pełno! Wstyd za takich sąsiadów co w kominy innym zaglądają a sami mają na sumieniu zanieczyszczanie powietrza.

Święte słowa. Zakupiłem drewno do kominka, ale nie mogłem w tym roku palić. Żona i sumienie nie pozwalały :slight_smile:

Aczkolwiek z jeżdżeniem zimą rowerem, to Pan Sąsiad nieco przesadził :wink:

Zauważcie, że drzewiej nie słyszało się o smogu. To chyba ta ostatnia ekipa na Wiejskiej spowodowała “duszną atmosferę” w Polsce…

Cieszę się z takich Kolegów Sąsiadów co mnie tu troszkę zrozumieją :slight_smile: Toć nie czyimś życiem człowiek żyje - lecz swoim! Myślę, że większe szkody powstają od tych wszystkich spalin w korkach w Warszawie, niż od palenia węglem czy drewnem na noc, żeby ciepło w domu było. Szczególnie, że tu chodzi o coś więcej niż wygodę, bo piece wcale wygodne nie są, a samochód na elektryczny zawsze można zmienić :slight_smile:

PS: rzeczywiście mnie poniosło z tym rowerem :wink:

Tak się składa, że jako stowarzyszenie kupiliśmy węgiel potrzebującym. Co roku przekazuję sporą sumę na cele charytatywne, a jeszcze więcej przekazuję w pracy wolontariusza.

Zupełnie nie rozumiem takich ataków bezinteresownych ataków. @Robert już nie odpowie bo to było fałszywe konto założone przez przedstawiciela TCMed i zostało zamknięte.

Jednak może ktoś prawdziwy kryjący się za tym kontem pochwali się swoimi osiągnięciami w działaniach społecznych i zainspiruje innych do działania?

Wydzielono 1 post tworząc nowy wątek: Fałszywe konta, boty i trolle jak z ich unikamy