Sesja Rady Miejskiej zwołana na najbliższy czwartek (tryb super zwyczajny?)

(Ewa Krzyżowska) #1

Dostałam materiały na sesję (dziś o 17:38), którą zwołują na najbliższy CZWARTEK (!). Nie wiem jaki to jest tryb bo normalny jest na 2 tyg przed planowaną sesją.

W programie m in:

• liceum w ICDS - stanowisko dla powiatu

• zmiana obwodów wyborczych w Burakowie - czyli Burmistrz konsekwentnie idzie wbrew woli mieszkańców i likwiduje Kościuszki 10

więcej na: http://bip.lomianki.pl/index.php?sc=136&gp=11374&m=4

Zapraszam :slight_smile:

(Janusz Skonieczny) #2

Czy to znaczy że ludzie z burakowa mogą teraz dzwonić do [Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia] by wycofały zgodę na przeniesienie lokalu wyborczego do ich przedszkola? @serzysko_j czy już naciskacie siostry?

(Ewa Krzyżowska) #3

Tak, powinno się naciskać. Zastanawiałam się na jakiej podstawie uchwala się lokal wyborczy w niepublicznym przedszkolu. Umowy najmu? A co jak wypowiedzą? Z tego co widziałam, to jedyny lokal w niegminnym obiekcie w Łomiankach.

(Kamila Urbańska) #4

No nie wiem , przecież wszystkie zakony i księża poparli naszego miłościwie na panującego. :frowning: Musiałby chyba kościół opustoszeć , żeby coś do nich dotarło.

(Ewa Krzyżowska) #5

Są księża i księża tak samo jak ludzie i ludziska. Proboszcz w Burakowie w niedzielę na wszystkich mszach udostępnił ambonę dla apelu mieszkańców o zostawienie lokalu na Kościuszko dla lokalnej wspólnoty. W tym samym czasie siostry zgodziły się na udostępnienie przedszkola na cele lokalu wyborczego. Być może nie ze złej woli, tylko braku przemyślenia pewnych spraw.

Obiektywnie na to patrząc - księża w Łomiankach nie opowiedzieli się w ostatnich wyborach po stronie Burmistrza. Organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Łomiankach nie dali sobie wcisnąć patronatu Burmistrza, mimo że chęć była. Proboszczowie nie opowiedzieli się po stronie Burmistrza, ani tez po żadnej innej stronie. W sumie tego przecież oczekuje się od Kościoła w Polsce - apolityczności.Oczywiście Burmistrz uważa się za praktykującego katolika i się z tym, łagodnie mówiąc, nie kryje. Ale wydaje mi się, że będąc wraz ze z częścią swoich radnych z Dobra Wspólnego bardziej na prawo od PIS jednocześnie nie ma poparcia kościoła w Łomiankach. Ja tego absolutnie nie widzę w kategoriach czarno-białych, bo jest w tym dużo odcieni szarości. Kościół sam w obie jest zróżnicowany w PL i na szczęście nie skłąda się z samych Rydzyków…

(Kamila Urbańska) #6

Wiem że tych odcieni szarości jest bardzo wiele we wszystkich kwestiach. Czasem tylko zastanawiam się co musi się wydarzyć żeby ludzie przestali tak bezkrytycznie wierzyć.

(maciej_krogulec) #7

Nic się nie wydarzy nagle. Proces zmiany już następuje i nie widzę oznak, aby miał się zatrzymać. Rola Kościoła w Łomiankach jest niejednoznaczna. Ale o tym innym razem, pozdrawiam, MMK