Sesja Rady Miejskiej zwołana na najbliższy czwartek (tryb super zwyczajny?)

Dostałam materiały na sesję (dziś o 17:38), którą zwołują na najbliższy CZWARTEK (!). Nie wiem jaki to jest tryb bo normalny jest na 2 tyg przed planowaną sesją.

W programie m in:

  • liceum w ICDS - stanowisko dla powiatu

  • zmiana obwodów wyborczych w Burakowie - czyli Burmistrz konsekwentnie idzie wbrew woli mieszkańców i likwiduje Kościuszki 10

więcej na: http://bip.lomianki.pl/index.php?sc=136&gp=11374&m=4

Zapraszam :slight_smile:

1 polubienie

Czy to znaczy że ludzie z burakowa mogą teraz dzwonić do [Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia] by wycofały zgodę na przeniesienie lokalu wyborczego do ich przedszkola? @serzysko_j czy już naciskacie siostry?

Tak, powinno się naciskać. Zastanawiałam się na jakiej podstawie uchwala się lokal wyborczy w niepublicznym przedszkolu. Umowy najmu? A co jak wypowiedzą? Z tego co widziałam, to jedyny lokal w niegminnym obiekcie w Łomiankach.

1 polubienie

No nie wiem , przecież wszystkie zakony i księża poparli naszego miłościwie na panującego. :frowning: Musiałby chyba kościół opustoszeć , żeby coś do nich dotarło.

Są księża i księża tak samo jak ludzie i ludziska. Proboszcz w Burakowie w niedzielę na wszystkich mszach udostępnił ambonę dla apelu mieszkańców o zostawienie lokalu na Kościuszko dla lokalnej wspólnoty. W tym samym czasie siostry zgodziły się na udostępnienie przedszkola na cele lokalu wyborczego. Być może nie ze złej woli, tylko braku przemyślenia pewnych spraw.

Obiektywnie na to patrząc - księża w Łomiankach nie opowiedzieli się w ostatnich wyborach po stronie Burmistrza. Organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Łomiankach nie dali sobie wcisnąć patronatu Burmistrza, mimo że chęć była. Proboszczowie nie opowiedzieli się po stronie Burmistrza, ani tez po żadnej innej stronie. W sumie tego przecież oczekuje się od Kościoła w Polsce - apolityczności.Oczywiście Burmistrz uważa się za praktykującego katolika i się z tym, łagodnie mówiąc, nie kryje. Ale wydaje mi się, że będąc wraz ze z częścią swoich radnych z Dobra Wspólnego bardziej na prawo od PIS jednocześnie nie ma poparcia kościoła w Łomiankach. Ja tego absolutnie nie widzę w kategoriach czarno-białych, bo jest w tym dużo odcieni szarości. Kościół sam w obie jest zróżnicowany w PL i na szczęście nie skłąda się z samych Rydzyków…

1 polubienie

Wiem że tych odcieni szarości jest bardzo wiele we wszystkich kwestiach. Czasem tylko zastanawiam się co musi się wydarzyć żeby ludzie przestali tak bezkrytycznie wierzyć.

Nic się nie wydarzy nagle. Proces zmiany już następuje i nie widzę oznak, aby miał się zatrzymać. Rola Kościoła w Łomiankach jest niejednoznaczna. Ale o tym innym razem, pozdrawiam, MMK