Projekt systemu niezależnych (od królika) osiedlowych tablic informacyjnych

Na przełomie marca i kwietnia (w zależności od przychylności aury) planujemy uruchomienie akcji rozmieszczania osiedlowych tablic informacyjnych, dostępnych dla każdego mieszkańca.

Tablice te, w odróżnieniu od „urzędowych” nie będą wymagały odcisku łapki królika na zamieszczanych na nich materiałach. Mają one służyć organizacjom pozarządowym i stowarzyszeniom działającym na terenie Łomianek oraz przede wszystkim zwykłym mieszkańcom. Pragniemy aby pomagały one w popularyzacji aktywności różnych środowisk, w tym również tych, które nie chcą prowadzić działalności pod czyimś patronatem. Są one otwarte dla wszystkich, którzy respektują zasady współżycia społecznego, ogólnie uznawane za cywilizowane. Mają służyć nieskrępowanemu przepływowi informacji między mieszkańcami. Stanowić będą one ważne uzupełnienie budowanych równocześnie internetowych kanałów informacyjnych.

Tablice pojawią się w miejscach udostępnianych nieodpłatnie przez samych mieszkańców. Będziemy eliminowali jedynie ukazujące się na nich informacje komercyjne. Całe przedsięwziecie ma bowiem charakter non profit. Prosimy więc wszystkich o włączenie się do naszej akcji. Zależy nam w szczególności na włączeniu jak największej ilości osób w pozyskiwanie miejsc na tablice (format: 75x75 cm). Mocowane będą na ogrodzeniach prywatnych posesji.

Najcenniejsze lokalizacje to oczywiście te, które położone będą przy intensywnie uczęszczanych ciągach komunikacyjnych. Tablice udostępnimy nieodpłatnie. Liczymy jednak na zwrot kosztu ich wykonania w wysokości około dwudziestu złotych za sztukę. Pozyskane środki przeznaczymy w całości na wykonanie kolejnych tablic. Liczę na Państwa zaangażowanie.

Darek Dąbrowski, Stowarzyszenie Dialog

1 polubienie

Darek, mam miejsce gdzie taka tablica by się przydała, jak tylko pogoda na to pozwoli możemy montować :slight_smile:

Jakbyśmy potrzebowali kasy na tablice to tu za chwilę będzie można aplikować http://mazowszelokalnie.pl/. Trzeba tylko znaleźć indywidualne osoby do wypisania wniosku. Witek organizuje spotkanie pomocowe z dziewczyna z powiatu , która pomoże napisać. Kiedy i gdzie będzie na stronie Dialogu.

@tomaluj masz może zdjęcia prototypu tablic?

Nie bywałem tu. Weź fotę od Darka.

Witam. Czy na postawienie tych tablic nie trzeba mieć zgody?

@Dariusz_Dabrowski czy tablice są już gotowe? Jeśli tak to dlaczego jeszcze żadna u mnie nie wisi?