Planszówkowa Frajda #2 sobota, 21 marca

Wszystkie gry mile widziane, ograniczeni jesteśmy tylko możliwościami lokalu i poziomem zainteresowaniem uczestników :smile:

Dużych stołów mamy niestety niedostatek. Jest kilka okrągłych, ale one są raczej pod mniejsze rozgrywki.

Czy nie miałbyś nic przeciwko by poprowadzić rozgrywkę na materacach?


Uwaga! Ze względu na zawody w klubie tenisowym, przesuwamy termin o tydzien na soborę 21 marca.

Jasne, że może być na materacu. Zresztą pewnie i tak będę mieć choćby drewnianą podstawkę pod tę grę… do tego czasu nawet na pewno :slight_smile: Może uda mi się dorobić do niej składane/wsuwane nogi. Byłoby idealnie :smile:

Pracownia Łomianki będzie kupować nowe gry. Wrzucajcie tutaj propozycje tego co warto by było kupić. Mogą być klasyki lub nowości.

Podczas wybierania będziemy się kierować jej miodnością i tym czy gra “trafi” do szerszej publiczności.

Mnie niedawno powiedziano że wszystkie rzeczy zakupione z funduszy osiedlowych stanowią własność Urzędu Gminy i trzeba się z nich rozliczyć. Przewodniczący Zarządu Osiedla ma prawo zażądać zwrotu bo jest za nie odpowiedzialny :frowning: Podobno

Skoro jest tak jak mówisz, to kolejny dowód na to, że tzw Zarządy Osiedli to czysta fikcja, ale jeśli nawet przyjmiemy, że własność jest Urzędu, to nadal pozostaje ona w zarządzie Zarządu chyba i to, że Przewodniczący jest “odpowiedzialny” nie oznacza, że ma trzymać to u siebie w piwnicy i czekać, aż Urząd wezwie go do rozliczenia… Ale może jest inaczej, dla mnie to już są opary absurdu, widać niedostosowana jestem;) W każdym razie dzięki za wyjaśnienie…

1 polubienie

Można się już zapisywać :smile:

http://pracownialomianki.org/akcje/2/Planszowkowa-frajda-2/

I zapraszać znajomych na fesjsie:

https://www.facebook.com/events/824510954288473/

:wink: Można ten absurd obejść. Wystarczy na najbliższym zebraniu przeznaczyć jakąś kwotę pieniędzy na konkursy dla dzieci ze swojego osiedla. Jako nagrody kupicie gry planszowe. Dzieci które je wygrają, mogą je następnie przekazać na rzecz stowarzyszenia “Pracownia Łomianki”. Jeżeli w Zarządzie jest większość członków zdroworozsądkowo myśląca, nie trzeba zgody przewodniczącego. Uchwały przecież podejmuje się większością głosów…

Chyba wyszedł by inny absurd. Mamy lepsze rozwiązanie, zwyczajnie kupimy kilka gier za pieniądze z naszych składek i darowizn od sponsorów.

Dodatkowo wzięliśmy przykład ze świata Barei i napisaliśmy oficjalnie podanie. Jeśli gier nam i tak nie pożyczą, to trudno. Te osiedlowe się będą marnować, zamiast sprawiać frajdę dzieciakom, a po raz kolejny wyjdzie małostkowość urzędu.

Mogę pożyczyć 2 stoliki ogrodowe okrągłe (75cm średnicy) i 8 krzesełek do nich; dodatkowo mam 2 plastikowe składane krzesła. Dowiozę i odbiorę po imprezie. Jeżeli interesuje Was blaszka domowej szarlotki lub napoje wyskokowe dla dzieci w postaci Coli, itp - mogę zasponsorować. Jeśli tak, proszę o kontakt sms pod nr 515-136-216 w celu omówienia szczegółów.

Krzesełek mamy dość, małe okrągłe stoliki też w kawiarence frajdy są. Brakuje nam większych stolików takich 80x150cm, takich by zmieściła się plansza i mogły przy nim swobodnie pomieścić 4~6 osób.

Mam stół taki na 6 osób, przywiozę do Frajdy. :slight_smile: Mogę też dorzucić blaszkę drożdżówki na graczy.

1 polubienie

Janusz, wszyscy członkowie Zarządu wyrazili zgodę na udostępnienie Wam gier na 21.03, więc myślę, że wystarczy podejść do klubu i zabrać te gry. Natomiast nie wiem, czy dostaniesz jakąś odpowiedź na piśmie, zobaczę, co da się zrobić.

Dzięki, odpowiedzi na piśmie nam nie trzeba.

Czy klub jest jakoś regularnie otwarty? Kiedy mogę wypożyczyć gry?

Super, mamy więcej gier. Warto było napisać pismo z prośbą. :slight_smile:

Dam Ci znać, jak będę wiedziała:)

Pierwsza partia nowych gier na Planszówkową Frajdę #2 już dotarła. Chciałoby się powiedzieć, że są jeszcze ciepłe.

Sponsorem tej partii są wszyscy członkowie stowarzyszenia, dziękujemy za składki :smiley:

Czy możecie opublikować listę gier które już macie i listę gier których zakup ewentualnie interesowałby klub?

Stowarzyszenie Pracownia Łomianki zakupiło gry jak na obrazku poniżej. Przed 21 marca planujemy zakup jeszcze kilku gier dla dzieci ~7 lat.

Jeśli impreza Planszówkowa nie straci zainteresowania, będzie jeszcze organizować nowych sponsorów na kolejne gry.

Jeśli nie będziemy mogli korzystać z gier zarządu osiedla Dąbrowa Leśna (na razie mamy deklarację, że możemy) to na celowniku znajdą się popularne gry takie jak Osadnicy czy Wsiąść do pociągu.