Plac zabaw przy ul. Wspólnej

Plac zabaw - malowanie i inne prace.

To też ustaliłam. Dostałam też informację od p. Wioli Burzyńskiej (tu dziękuję za konkretne odpowiedzi i pomoc), że plac został zinwentaryzowany. Elementy drewniane będą pomalowane przez wynajętą firmę, będzie również naprawiona piaskownica i płot lamelowy. Tak więc nie musimy sami malować.

Do końca przyszłego tygodnia powinien być wymieniony piach w piaskownicy. Wtedy też założę plandekę, którą dostałam pod koniec zeszłego roku z urzędu. O plandekę trzeba będzie zadbać samemu, jeśli nie chcemy, że kociska zrobiły sobie z piaskownicy toaletę. Szukaliśmy różnych pomysłów, jak rozwiązać sprawę plandeki. Tu nie padały żadne propozycje. Jakieś decyzje jednak musiałam podjąć. Tak więc sugeruję, żeby pierwsza osoba zdejmowała plandekę a ostatnia ją nakładała. To jedyne rozwiązanie, które nie obciąża innych osób, które z placem i piaskownicą nie mają nic wspólnego:)

Jeśli chodzi o zieleń i nasze nasadzenia - teoretycznie da się, ale procedura mnie osobiście zniechęca. Chyba, że zrobilibyśmy akcję społeczną pod tytułem “raz a dobrze zbieramy środki i sadzimy drzewka”. Wtedy jest sens uruchamiać procedurę pozwoleń i ustaleń. Z jednym drzewkiem nie ma sensu.

Od SM wiem, że jest ryzyko, że strażnicy nie będą już zamykali i otwierali placu zabaw. To nie ich zadanie. Nie dostałam odpowiedzi od p. Andrusiak (czemu mnie to nie dziwi?), co się do tej pory działo w sprawie monitoringu, do jakiego etapu doszły prace i co dalej. Wiedzielibyśmy na czym stoimy i jakie są szanse, że nasze sołeckie pieniądze nie poszły na marne.

1 polubienie

:blush: Pani Edyto, mam informację dotyczącą tematu placu zabaw. Proszę o kontakt na priv: i.m.bajek@vp.pl

A wiadomo dlaczego z placu usunięto toalety? Plac wciąż jest czynny, dzieci korzystają z pogody i już nie ma gdzie załatwić potrzeby.

Trzeba zadzwonić do wydziału inwestycji w gminie i zapytać tel. 22-768-62-30.

Pozdrawiam,