Nowe organy w Łomiankach

Informuję, że zakupione są nowe organy do parafii św. Małgorzaty w Łomiankach przy Warszawskiej. Koszt to 200 tys zł plus 150 tys. zł instalacja. Instalacja organów potrwa cztery miesiące. Ksiądz proboszcz Jacek Siekierski szuka ofiarodawców lub sponsorów dla tej inicjatywy. Zakup organów z likwidowanego kościoła w Niemczech uświetni liturgie oraz pozwoli na organizowanie koncertów. Jest to ciekawe wydarzenie w gminie Łomianki. Można napisać artykuł na temat przebiegu montażu organów oraz na temat samego instrumentu.

Zastanawiałem się, czy gmina ma możliwość dofinansować taki instrument w jakiejś mierze.

Pozdrawiam, Marek Mitros

Czy to na poważnie, czy to odnośnie jednej z aktualnych pozycji budżetowych?

Jak najbardziej poważnie. Zakładam, że jest możliwa współpraca “między wójtem a plebanem” dla dobra gminy. Przepraszam, nie czytałem pozycji budżetowych.

Pozdrawiam,

Sąsiadujące z nami Laski mają Wielkie Organy Laseckie, tutaj można dowiedzieć się więcej na temat sponsorowania:

http://www.pwz.pl/1203,1,1,wielkie-organy-laseckie,czytaj-wiecej.html#.XJC8QShKiM8

Pozdrawiam,

IB

W dniu 2019-03-19 11:17:22 użytkownik Marek Mitros via Poprawiamy Łomianki forum@lomianki.org napisał:

A, dziękuję bardzo za łącze do artykułu o organach w Laskach. Oznacza to że mamy konkurencję :frowning: Nasz ksiądz proboszcz nabył organy z likwidowanego kościoła w Niemczech. Organista Marcin się ucieszy, bo będzie mógł poszaleć… Nabycie organów to oczywiście ciekawe wydarzenie kulturalne dla gminy Łomianki. Będą mogły odbywać się tu koncerty.

Nie znam się na organach i niespecjalnie je lubię w kościele. Uważam, że lepiej, żeby prowadzący śpiew w kościele stał twarzą do ludu. Śpiew jest po to, żeby lud włączył się w liturgię, a nie słuchał muzyki organowej. Jednak moje rewolucyjne pomysły nie znajdują uznania wśród braci w wierze, choć czasem dziękują mi za uwagi.

Mam również pomysł, żeby zbudować kościół w Łomiankach Dolnych (skoro nie buduje się tu szkoły :slight_smile: ). Jednak nie wiem, do kogo mam się udać w sprawie tego pomysłu.

Pozdrawiam,