Nasza Kościelna Droga

Opublikowany: Nasza Kościelna Droga | Mieszkańcy Łomianek
Planowana inwestycja Mała Obwodnica śladem Kościelnej Drogi forsowana przez władze Łomianek, drastycznie zaburzy istniejący układ funkcjonalny w tej części gminy – z jednej strony wprowadzając intensywny ruch z Czosnowa i okolic w cenne przyrodniczo tereny o dużych walorach rekreacyjnych, w innym miejscu zaś istotnie zakłóci życie mieszkańców już powstałych osiedli, liczących na drogę o wyłącznie…

1 polubienie

Kościelna Droga z racji że jest najstarszą drogą w Łomiankach powinna mieć uzasadnienie swej rozbudowy , a poza tym w znacznym stopniu wpłynie na ambitny rozwój Łomianek. Zarośla i chaszcze powinny zmieniać się w zagospodarowane przez człowieka obszary , co cieszy nasze oczy raduje duszę gdy świat , który nas otacza jest coraz piękniejszy. Doceniam to wszystko co zbudowali nasi ojcowie i nasi przodkowie i nie wyobrażam sobie mojego życia w warunkach sto-dwieście lat wcześniej. Nasze dzieci, nasze wnuki i nasi następcy na pewno tak samo pomyślą i to samo powiedzą . Popieram przyszłość i rozwój Łomianek. Ludzi można podzielić na tych , którzy zrobili i robią - małe lub duże rzeczy i na tych , którzy całe życie mówią, że mają coś do zrobienia i będą robić .

Dziękuję za tę wypowiedź. W którym miejscu obwodnica Kościelną Drogą ma dołączyć do Warszawskiej ? Czy do ronda biskupa wzdłuż Brukowej ?

Pozdrawiam, Marek

Kościelna Droga - jeżeli Kościelna Droga miała by być obwodnicą - to sugestywne pytanie [ czy dołączyć ma do ronda biskupa wzdłuż Brukowej ? ] jest nie trafione i zostawię to bez dalszego komentarza . Pozdrawiam Walerian .

Bardzo przepraszam, że zakłóciłem odpoczynek niedzielny swoim pytaniem, które raczył Pan nazwać “nietrafionym”.

Udało mi się w sobotę porozmawiać z kandydatem Rawą z naszego terenu. Zjadłem przy okazji placek ziemniaczany i dowiedziałem się, że obwodnica Kościelną Drogą ma wpadać do ul. Warszawskiej 100 m przed rondem biskupa. Będzie tam drugie rondo. Kościelna Droga będzie miała po jednym pasie w każdą stronę.

Bardzo dobrze, że będzie budowana Kościelna Droga. Zgadzam się z panem i nie zgadzam się z protestującymi. Chociaż w sprawie dojazdu do Warszawy ważniejsza jest budowa trasy S7. Obojętnie, kto zostanie burmistrzem powinien o to walczyć dla Łomianek.

Pozdrawiam, Marek Mitros

P.S. Obwodnica Kościelną Drogą lepiej żeby poszła dalej do Warszawy nad Wisłą, ale niech fachowcy od komunikacji się tym zajmą. Ludziom zawsze drogi będą przeszkadzać. Przy puszczy - źle, nad Wisłą - źle, to którędy mamy jeździć ?

Obwodnica Kościelną Drogą ,która prowadząc do Warszawy nad Wisłą była by wspaniałym rozwiązaniem , oraz zagospodarowanie tych terenów na wpół dzikich .Mimo że ziemie są w klasach rolniczych to są to ziemie zimne i nie było tu nigdy ogrodnictwa . Rozrastające się Łomianki mają tu szansę stać coraz ładniejsze i bogatsze . To racja że zawsze będzie ktoś kto na złość powie nie , a gdy powstanie już coś dobrego i wartościowego to znów są krytycy , którzy mówią że to niedobrze bo można było inaczej .Tak czy inaczej budowa Kościelnej Drogi bardzo jest potrzebna ! Pozdrawiam Walerian .