Najgłupiej wydane pieniądze przez obecnie urzędującego Burmistrza?

Wczorajszą decyzji Burmistrza + Radnych Komitetu zwanego Jedynie Słusznym KWW Jedynie słusznego Burmistrza postanowiono zabrać mieszkańcom Burakowa 75m2 powierzchni w której mogli się spotykać i coklwiek organizować. Od teraz urząd zrobi tam mieszkanko, a raczej “mieszkanisko” (metraż 75 m2 z wyjściem na darmowe boisko ze sztucznej trawy plus piękną zieleń, której utrzymanie opłaca gmina).

Wszystko to pod szczytnym hasłem wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Łomianki na lata 2014-2018. Wiadomo, jak chce się zlikwidować świetlicę środowiskową, czy filę Domu Kultury, to nie piszę się tym w uchwale ani słowa (słownie: zero słów), tylko odciąga uwagę jakimiś tabelkami z ilością mieszkań w gminie.

Niestety Przewodniczący Os Buraków okazał się czujny u zwęszył podstęp o czym poinformował m in Klub Radnych Niezależnych (od Burmistrza), w tym mnie. Mimo gorących apeli mieszkańców Burakowa oraz radnych Niezależnych, uchwała przeszła na wczorajszej sesji rękami Radnych Zależnych (czyt. z Jedynie Słusznego KKW TD).

W czym problem? Dyr DK (od wczoraj zwanego oficjalnie CENTRUM KULTURY w Łomiankach), nie mylić z Cetntrum Auchan, nie stać na wydawanie 100 000/rok na animowanie kultury w Burakowie więc zamyka filię od maja br. To rozumiem, bo w lokalu na Kościuszki nie ma przecież odpowiedniej klasy aparatury niezbędnej dla filii Teatru Miejsce, ani też metraż nie jest dla tak wielkiego teatru odpowiedni. Powiem więcej, jeśli urząd ma ochotę zlikwidować tam filię DK to trudno, ale dlaczego zabiera mieszkańcom ich jedyną tam przestrzeń wspólną i przekształca na jedno (słownie: “jedno”) mieszkanie komunalne?

Zdaniem mieszkańców Burakowa lokal został przez dawnych właścicieli przekazany na cele społeczne i powinien zostać do dyspozycji lokalnej społeczności. Przecież powinien tam zrobić, na wzór świeżo wyremontowanej świetlicy dla mieszkańców Dąbrowy Leśnej, utworzyć lokalną świetlicę przy pl zabaw/boisku. Nie ma pieniędzy na ogrzewanie i prąd 75m2 pomieszczenia? Niemożliwe…Przecież na Dąbrowie Leśnej ma.

A może urząd nie wydał nigdy zbędnie nawet 10 000 pln?

W związku z tym mam pytanie, a właściwie ogłaszam konkurs:

na co najgłupszego Waszym zdaniem wydał pieniądze nasz Burmistrz/urząd w ostatnich 5 latach?

Puszczajcie wodze fantazji :smile:

3 polubienia

Ależ bardzo proszę, w rankingu tym poczesne miejsce powinna zająć “wzorcowa ścieżka rowerowa” na Warszawskiej vis-a-vis szkoły !!!

Fot. Robert Dąbrowski

2 polubienia

W zeszłym roku przed wyborami była taka impreza w ICDS na która wydano 14 tyś. Celem było zebranie pieniędzy na jakiś szczytny cel. Zebrano 3 tyś. Pytanie co było celem … :slight_smile:

1 polubienie

Ewa, dzięki za tę informacje, nie miałam pojęcia, że coś takiego nasz władza wykoncypowała. Ciekawe, kto ma otrzymać to mieszkanko;)) Nie wiesz, czy Buraków planuje jakieś akcje? Nie wyobrażam sobie, żeby coś takiego wymyślili na Dąbrowie. Chociaż…może mam małą wyobraźnie:(

Do konkursu nie stanę, bo nie wiem, czy wydatek na pensje dla v-ce Bur-a to w tej kategorii…

1 polubienie

Należałoby dotrzeć do odpowiednich dokumentów i użyć ich w walce o utrzymanie przeznaczenia lokalu jako miejsca spotkań mieszkańców Burakowa.

Ja mam kilka kandydatur związanych tylko z samą bitwą pod Łomiankami, pewnie w innych obszarach znajdziemy więcej takich kwiatków:

  1. 10 000 złotych na relację “na żywo” w internecie — do której nigdzie nie opublikowano linku (wszędzie mówiono tylko “w internecie” ;)), którą widziało 4 osoby (tyle widniało na liczniku filmiku, jak udało mi się do niego dotrzeć).
  2. 10 000 złotych na pokaz amatorów-antyterrosytów zorganizowanego przez Fundację Wojskowości Polskiej. Swoją drogą, dlaczego urząd wstydzi się tych wniosków na tyle że nie ma ich na BIPie?
  3. 9 100 złotych na przejazd 20 rowerów historycznych (PR.525.9.2012) — Ja też mam jakiś stary rower czy dostanę 450zł za niecałe pół dnia jazdy na rowerze? :stuck_out_tongue:

To tak, ot tak z rękawa. Jakby pogrzebać to myślę że jest wiele miejsc gdzie drobne i większe pieniądze są marnotrawione. Myślę że spokojnie znalazły by się pieniądze na utrzymanie lokalu w Burakowie tylko po to by było tam ciepło, sucho i czysto, tak by mieszkańcy osiedla mogli się tam spotykać.

1 polubienie

Na Wiślanej zrobiono piekny chodnik od Chopina do Kościelnej Drogi. Pomiędzy scieżką a ulicą znajduje się kilkudziesięcio centymetrowy pasek wypełniony odpadami z drogi, bo ktoś nie pomyślał. Po zimie caly ten chodnik jest nim zasypany. Gdy robiomo sprzątanie Wiślanej ( na części podległej gminie) wykonano je jedynie na odcinku Rolnicza-Chopina, resztę pozostawijąc samej sobie. Po co zrobiono ten chodnik, jeżeli się o niego o niego nie dba i traktowany jest inaczej niż na pozoastałe? Dlaczego przy okazji nie oczyszczono miejsc parkingowych z zalegającej tam warstwy błota a które zbudowane są z eko-płyt jako miejsca chlonne dla opadów. Dziś dzięki zalegającemu na tych płytach błotu, stanowią one wiekie kałuże, a nie miejsca chłonne!

Jednak to drobiazgi, bo idiotyzmu usytuowania ścieżki rowerowej, miejsca zabaw dla dzieci i nasadzeń roślinności w rodzaju forsycja w rozstawie co 30 cm na Warszawskiej na przeciw szkoły trudno pobić! Sprawa likwidacji filii w Burakowie jest zresztą podobna.

2 polubienia