Jak tam debata kandydatów na burmistrza ?

Jakaś dziwna cisza na tym forum ? Przecież do wyborów zaledwie dwa tygodnie, powinno wrzeć, jak w ulu ! Chciałem zapytać, jak się udała debata kandydatów w niedzielę w ICDS-ie ? Chciałem się wybrać z synem w ramach lekcji WOS, żeby pokazać mu prawdziwych polityków. Niestety ani żona, ani syn nie chcieli ze mną pójść. Zamiast debaty zrobiliśmy więc ciasto z jabłkami. Może to było bardziej pożyteczne ? Byłem nieco zmęczony po sobotniej pracy fizycznej w domu i nie chciało mi się iść samemu.

Z tego, co widzę na stronie lomianki.info hegemon chyba nie przybył. Nie ma tam niestety żadnej relacji z tej debaty. Może jest na fejsie, ale tego nie używam.

Pozdrawiam,

To tak jak ja. Nie miałam z kim pójść i czym dojechać. Pozostał rower, ale po intensywnym dniu byłam zbyt zmęczona. Wiem tylko, że T.Dąbrowski nie przyszedł tłumacząc, że miał ważne spotkanie (to samo jak 4 lata temu). Prawdopodobnie był to unik przed kolejną kompromitacją jaka miała miejsce 8 lat temu w 2010.

Debata przebiegła w bardzo sympatycznej atmosferze, ze wzajemnym poszanowaniem kandydatów. Prawie pełna sala. Przedstawili programy swoich komitetów wyborczych, swoje priorytety i odpowiadali na przygotowane pytania. Była też runda face-to-face, czyli kandydaci zadawali sobie pytania. Dowiedzieliśmy się np. o konieczności wyplenienia korupcji z urzędu, o tym że pracownicy są zastraszani, że burmistrz, mimo iż deklaruje się jako obrońca żołnierzy wyklętych i praktykujący katolik otoczył się ludźmi z ubecką przeszłością i toleruje stosowane przez nich metody skłócania i zastraszenia mieszkańców. Wielu z tych ludzi nie kandydowało w obecnych wyborach do rady dlatego że wprowadzono obowiązek złożenia oświadczenia lustracyjnego. Dowiedzieliśmy się również że panią Małgorzatę zaszantażowano, aby ustąpiła z rady rodziców, w której działa aktywnie od wielu lat. Szkole podobno zagrożono, że jeżeli jej nie usunie, to nie otrzyma obiecanego dofinansowania na remont. Wszyscy obecni - zwolennicy obu kandydatów zgodzili się, że taki sposób zarządzania nie powinien być dłużej tolerowany, jest szkodliwy dla mieszkańców i dlatego powinno się nie dopuścić do ponownego wyboru obecnego burmistrza, ponieważ chcemy spokojnie egzystować w spójnej lokalnej społeczności bez względu na różnice światopoglądowe, czy polityczne. Pozdrawiam, IB

1 polubienie

Oświadczenie lustracyjne - dobra rzecz - wszyscy , którzy nic nie mają na sumieniu i nie liczą na brudne atrakcyjne interesy mają otwartą przyłbicę i z podniesionym czołem startują w wyborach . W debacie kandydaci odpowiadali na przygotowane pytania . Na przygotowane i skonsultowane pytania można bardo dobrze i pięknie odpowiadać ,a przeciwnika przedstawiać od najgorszej strony i obrzucać błotem co ślina na język przyniesie .- a kto będzie to dociekał i sprawdzał . Politycy wiedzą że ludzie w większości zajęci są swoimi sprawami i jak nawbija im się w swojej wersji wiadomości ,- to coś z tego zostanie i z tymi wiadomościami pójdą na wybory . Ja jednak będę głosował na obecnego burmistrza Tomasza Dąbrowskiego ,- zrobił dużo dobrego na Dąbrowie i w Łomiankach .Mam do niego zaufanie.