Ile kosztuje inwestycja X?

W ramach przygotowywania poradnika dla mieszkańców będziemy ustalać typowe koszty niektórych typowych inwestycji o które mieszkańcy mogą zabiegać w swoich projektach.

Chcemy ułatwić ocenę ew. kosztów na podstawie informacji już istniejących w gminie lub firm zajmujących się realizacją podobnych inwestycji.

Określenie kosztów nie musi być bardzo dokładne, wystarczą średnie z poprzednich inwestycji lub widełki, bo te informacje mają pomóc szybko oszacować koszty pomysłu. Dokładniejsze oszacowanie kosztów uzależnionych od wpływu jakichś czynników zewnętrznych pozostawimy na później.

Przykładowo chcemy wiedzieć ile kosztuje :

wybudowanie jednej latarni metr kwadratowy chodnika metro/tramwaj do Łomianek kilometr ścieżki rowerowej kilometr kanalizacjo rekonstrukcja bitwy piknik rodzinny dla sołectwa przedstawienie dla dzieci w Domu Kultury zajęcia sportowe dla mieszkańców w ICDS zajęcia artystyczne dla dzieci w Domu Kultury spotkania klubu filmowego/książki w bibliotece załatanie dziury w drodze Dopisujcie w komentarzach to co was interesuje

W opisie projektu tramwaju do łomianek jest kilka realnych danych kalkulacyjnych dotyczących kosztów budowy wiaduktu - cena m2 obiektu widuktu i kilka innych. Trzeba by bylo sprawdzić. Wiemy że cały wiadukt przy kolejowej to ok 80 mln zł. :man_with_gua_pi_mao: