Gdzie jest burmistrz?


(system) #1

Opublikowany: http://www.mieszkancylomianek.pl/gmina-lomianki/gdzie-jest-burmistrz/
Przed Urzędem Miejskim tłum ludzi. Przyszli upomnieć się, by traktowano ich poważnie, by nie musieli słuchać wykrętów: „wyburzeń nie będzie”, kiedy z map wynika co innego. To kilkudziesięciu mieszkańców Dziekanowa zgromadziło się, by wręczyć Burmistrzowi petycję dotyczącą tzw. małej obwodnicy Łomianek. Pomysłu, który niszczy Dziekanów, a nie rozwiązuje żadnego problemu komunikacyjnego Łomianek. Protestujących wspierają radni…


(Marek Mitros) #2

To jest właśnie przykład walki politycznej. Ani burmistrz ani opozycja nie chcą się porozumieć, bo nie leży to w ich interesie. W interesie polityka jest podtrzymywanie sporu z oponentem po to, żeby wykazać, że to MY mamy rację, a nie ONI. Nawet jeśli obie strony robią dokładnie to samo, gdy mają władzę. Przecież każdy burmistrz, czy z lewa czy z prawa, musi budować drogi. Dlaczego więc za każdego burmistrza w Łomiankach mamy do czynienia z kłótniami o drogi ?

Pozdrawiam,


(Janusz Skonieczny) #3

@mim czy możesz wskazać przykłady braku chęci porozumienia ze strony opozycji?


(maciej_krogulec) #4

mim, Pan raczy żartować. Więc w tym stylu opowiem Panu staaary kawał. Do rabina przybiega zatroskany ojciec i woła: - Raabe, do mojej córki przychodzi i chce się żenić młody Aron syn kupca bławatnego.

  • No i co w tym złego, to poważni ludzie i majętni. Co cię martwi ?
  • Ale on nie umie pić, nie umie palić i nie umie grać w karty !!!
  • I to ma być powód do zmartwienia … ?
  • Raabe, on nie umie pić i pije, nie umie palić i pali, nie umie grać w karty i GRA O DUŻE STAWKI !!!
  • No to ja go chyba rzeczywiście muszę pogonić…

Widzi Pan, Panie mim, tak samo jest z obecną władzą: nie umie budować, a buduje… do tego za duże pieniądze. Czy Pan się z tego cieszy ?


(Marek Mitros) #5

W dniu dzisiejszym prosimy o Ducha Świętego, żeby dał jedność władzy i opozycji w Łomiankach.

Gdzie jest powiedziane, że burmistrz ma umieć budować drogi ? W którym rozdziale konstytucji ?

Drogi trzeba budować, to nie ulega wątpliwości. W tym wątku raczej tego nie rozstrzygniemy. Bo trzeba by omówić wszystkie szczegóły związane z budową tej drogi. Nie wiadomo nawet, czy będą wyburzać te domy w Dziekanowie, czy nie. Każdy mówi co innego. Pozostańmy więc na ogólnym poziomie.

Dlaczego sądzę, że nie ma chęci porozumienia ze strony opozycji ? Nie mam na to dowodów. Po prostu już dziesięć lat temu władza w Łomiankach kłóciła się z opozycją o drogi. Kłóci się dzisiaj i sądzę, że za 10 lat też będzie się kłócić.

Pozdrawiam,


(Janusz Skonieczny) #6

Bzdura.

Protest pokazał, że opozycja — a raczej oburzeni mieszkańcy — chce rozmawiać, przyszła pod urząd ze swoimi postulatami. Zamiast spotkać burmistrza, pocałowali klamkę.

Mieszkańcy przyszli porozmawiać i szukać kompromisu, oczywiście mają zarzuty i krytykują zaproponowane rozwiązania, ale to nie znaczy, że zależy im na konflikcie, zależy im właśnie na rozwiązaniu konfliktu.

To burmistrz nie przyszedł — a nie był przecież zaskoczony protestem, wiedział o nim z wyprzedzeniem — zamiast przyjść i rozmawiać, wysłał na protest fotografa który miał wyłowić z tłumu osoby wytypowane do personalnego ataku.

Zamiast wyprowadzać wszystkich z błędu np. posiłkując się przepisami i dokumentami, skoro wyburzeń nie będzie, a oprotestowane przez prawie 600 osób rozwiązania są słuszne, to umotywowanie swoich racji nie powinno być problemem.

Zastępca Rusiecki także ma czas by chodzić za każdym razem chodzić po pasach z całą swoją rodziną, jednak nie znalazł czasu by wyjść na na przeciw mieszkańcom.

Skoro opozycja przyszła porozmawiać, a burmistrz nie przyszedł to trudno z tego wyciągnąć wniosek, że opozycji nie zależy na porozumieniu.


(Marek Mitros) #7

Tak czy owak uważam, że drogi trzeba budować, a protestujących pokonać legalnymi metodami.

Pozdrawiam,