Czy park linowy jest ważniejszy niż smog?

Opublikowany: http://www.mieszkancylomianek.pl/dabrowa/park-linowy-wazniejszy-niz-smog/
7 lutego br. wraz z sąsiadem Panem Witoldem Sikorą zwróciliśmy się do Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz do wszystkich Radnych i do Radnych z Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej, z prośbą o wyjaśnienie celów i powodów, dla których z budżetu Gminy wydaje się kwotę pół miliona złotych na urządzenie parku linowego przy ul. Łyżwiarskiej na osiedlu Dąbrowa…

Uważam, że pytanie w tytule tego artykułu jest źle postawione. Nie można porównywać parku linowego do smogu. To są dwie oddzielne kwestie.

Przypomina mi się scena z ewangelii wg Łukasza, gdzie kobieta wylała drogi olejek na głowę Jezusa (Mt 26, Mk 16). Uczniowie oburzali się i mówili, że lepiej było wartość tego olejku przeznaczyć na ubogich. Jezus miał inne zdanie. Ponieważ czyn ten był wykonany z miłości, ma wartość.

Podobnie wykonawcy parku linowego - jeśli jest on wykonany z miłości do dzieci - jest to wartościowa inwestycja. Gdyby był wykonany z jakichś innych powodów, może jest niesłuszny. Czy znamy jednak rzeczywiste zamiary zleceniodawców tego przedsięwzięcia ? Jeśli nie, to lepiej nie osądzajmy.

1 polubienie

Niezależnie od tego co jest faktycznie ważniejszym zagadnieniem, oba zasługują, by wziąć je na wokandę i dokładnie omówić. Najlepiej przydaje się do tego środowisko sieciowe, dlatego zawsze warto oferować obywatelom jakiś przyczółek wolności słowa do swobodnej wymiany informacji. Ta inicjatywa, która spotka się z procentowo największą aprobatą mieszkańców, musi okazać się zwycięska. Polecam ekspertów od tworzenia takich stron http://project-x.pl/