Będziemy mieli nowe pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej

I tutaj pojawiają się pytania. Czy stare boisko zniknike? Co powstanie na tym gruncie? Czy przy okazji zniknie bazarek?

Taki duży teren w centrum to łakomy kąsek dla developerów. Pamiętacie problemy z Ghelamco i inwestycją na Prochowni? Tutaj może być podobnie.

W naszej gminie nie może być normalnie. Są priorytety mieszkańców i priorytety władzy, jest interes społeczny i interes władzy. Musimy patrzeć na każdą inwestycję i pilnować interesu społecznego.

Zaczyna się od tego że gmina wybuduje drogę pod nosem developera w Łomiankach Dolnych, przy osiedlu Ronson:

Mapka pochodzi z dyskusji na Facebooku @arch1_karczmarczyk skąd masz tą mapkę?

Dalej będzie budowa boiska — drugiego niepotrzebnego nam boiska ligowego — dla którego już ogłoszono przetargi.

W Łomiankach są potrzebne Orliki i miejsca do uprawiania sportu dla mieszkańców. Niestety boisko ligowe jest raczej bezużytecznym pomnikiem władzy — ze względu na ochronę murawy nie jest wykorzystywane zbyt często, natomiast Orliki są zajęte cały czas.

Samo opracowania dokumentacji projektowej będzie kosztowało gminę prawie 100 tysięcy złotych. Ciekawe ile będzie kosztowało samo boisko. Teraz już wiemy na co gmina potrzebuje zaciągać długi.

  1. Przetarg Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej w ramach zadania inwestycyjnego nr 22/15 - „Budowa pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej”

  2. Zwycięzca Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej budowy pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej w ramach zadania inwestycyjnego nr 22/15 - „Budowa pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej”

Mapka pochodzi z portalu dla geodetów, lecz każdy może wejść na tą stronę i obejrzeć swoją działkę oraz wszystkie instalacje jakie biegną pod ziemią. http://www.podgik.pwz.pl/ Klikamy na mapkę z łomiankami i otwiera nam się nowa strona, trzeba mieć nową Javę zainstalowaną. Po otwarciu się mamy łomianek klikamy na dany obręb który chcemy ogladać, ściagją się warstwiece tematyczne, aby zobaczyć instalację należy zaznaczyć po lewej stronie “mapa zasadnicza”.

1 polubienie