90 tysięcy łądne obrazki koncepcji rozbudowy Urzędu Miejskiego

I znów bez konsultacji społecznych gmina wybrała projekt, który ładnie wygląda na papierze. Przeznaczono 90 tysięcy złotych na ładne obrazki którymi będzie można pochwalić się gazecie. A tymczasem łomianki toną w błocie…

http://www.lomianki.pl/lomianki2/index.php?dc=5025

Czego waszym zdaniem brakuje w tych wizualizacjach?

Może np. przystanku przy urzędzie? Choćby autobusowego, bo w tramwaj to już chyba sam urząd już nie wierzy :stuck_out_tongue_winking_eye:

Jeżeli ten budynek z tyłu to przebudowany obecny urząd, to cała wizualizacja jest naciągana. Zrobiona tak by budynki i przestrzenie wyglądały na większe niż będą. Cała koncepcja polega na dostawieniu prostego klocka przy samej Warszawskiej i połączeniu go ze starym budynkiem. To, że inne domy będą miały podobną elewację oraz że ta elewacja tak będzie wyglądała, to czysta fantazja. O tym rozstrzygną dopiero projekty architektoniczne. Jedyne co widać to, że nie ma żadnej przestrzeni miejskiej, żadnych elementów centrotwórczych po prostu przybudówka do starego i tyle.

Dzień dobry,

napiszę w kilku słowach (w nawale pracy dziś) - znika przedszkole samorządowe przy Szpitalnej. Działka, na której zaplanowano skrajnie lewy budynek, nie należy do gminy (sic!) - dopiero na ostatniej sesji została podjęta uchwała o wykupie (też w dziwnych okolicznościach jakiejś tajemnicy, bez uzyskania konkretnych odpowiedzi od burmistrzów). Te wizualizacje zakładają gigantyczną przestrzeń ulic i wielki budynki wokoł, i piękne drzewa :wink: Mieszkamy w pięknym miejscu, jak nic :wink:

I urząd miał się mieścić w jednym miejscu, a tu jak nic cztery budynki… Z informacji pisanych na fb przez P. Rusieckiego wynika, że będą one też przeznaczone na cele komercyjne. Hm. A dzieci odesłane do przedszkola w Dziekanowie. (?) Rewelacyjne pomysły. :frowning:

I by nie było - absolutnie jestem na TAK za budową ratusza. Ale działania burmistrzów są bardzo nieprzejrzyste :frowning: I z tego, co pamiętam, w planie zagospodarowania - ratusz miał powstać na terenie Warszawska/Wiślana/Fabryczna. I do jednych zadań plan jest obligatoryjny (vide ulica Spokojna pod oknami mieszkańców Ronsona), w innym już niekoniecznie.

Pozdrawiam serdecznie Gosia zp

PS nie komentuję wpisów P. Rusieckiego na fb, ponieważ nie mam takiej możliwości… nawet nie widzę tego postu, jakby go nie było wcale :P, a wiem o tym poście dzięki uprzejmości znajomych, ech (nie ma jak przejrzystość działania wiceburmistrza i odwaga przy dyskusji nt. spraw gminnych ze mną czy Ewą Krzyżowską na otwartym forum…) :wink:

@w_pszczolkowski gdzie można znaleźć dokumenty konkursu na koncepcję ratusza przygotowaną za pańskiej kadencji?

Wizualizacją budynku urzędu burmistrz pochwalił się, ale jest również kolejny obiekt zaprojektowany dla Łomianek - stadion miejski, obok osiedla Ronson. W ostatni piątek Rada Miejska przeznaczyła na jego budowę kolejne środki, pochodzące z oszczędności z 2015 r… Obiekt również zmieni zasadniczo okolicę, a prawie nikt nie widział na oczy jego planów. Podoba się Rusieckiemu i wystarczy. Jeżeli ktoś chce zobaczyć jak powinno wyglądać np. zagospodarowanie terenu wokół stadionu miejskiego proponuję zajrzeć na: www.termalica.brukbet.com/nowa/user_files/images/stadion_plan.pdf Na stronie klubu z Niecieczy jest również dużo zdjęć pokazujących ogrom przedsięwzięcia.

Co do projektu budynków urzędu, to mam poważne wątpliwości. Czy w dobie tworzenia e-urzędów potrzeba aż tyle powierzchni? No chyba, że w Łomiankach dojdzie do drastycznego rozrostu administracji i zadziała jedno z praw Parkinsona - urzędnicy zaczną pracować na własne potrzeby. Nasze władze i niektórzy radni regularnie odwiedzają zaprzyjaźnione miasto we Francji, ale modelu francuskiego jakoś nie akceptują. Władza niektórych niestety deprawuje.

1 polubienie